Yazılar

Naz Alara Çağlar

BENİM HAYALLERİM VAR

Bazen anlamsız gelse de düşlerim, içimdeki umut ışığı sinyaller veriyor kalbime, umutlarımı hiç tüketmiyorum. 9 yaşımın bana verdiği özgürlük aklımı başımdan alıyor.

Mavi gözlü dev adamı düşünüyorum; bize verdiklerini, savaşlarını, barışlarını, belki gözyaşlarını ama çoğu zaman sevinçlerini düşünüyorum. Nasıl bir adamdı b “Atatürk” diyorum. Nasıl bu kadar engin denizdi yüreği? Bir çocuğun resmine baktığında bile kalbi yerinden fırlayıp, gözleri doluyorsa eğer, hala izlerini taşıyor ülkem. Ne mutlu bana diyorum.

Bir bayramım var benim, her yıl kutladığım 100. Yılını da aynı coşku ve hevesle kutlayacağım bayramım var, bir bilseniz… Her çocuk gibi kalbim bayram yeri. İçimde binlerce çocuk, yüzlerce ışık var ama bir tane “Atatürk” var, gözlerimi dolduran bana önce çocuk sonra insan olduğumu anımsatan.

Başımı öne hiç eğmiyorum. Hayallerim var benim bitmeyen, uçsuz bucaksız gelincik tarlalarına benzeyen, bahar gibi hayallerim var benim.

Gözlerimi her kapadığımda gördüğüm mavi gözlü o dev adama var, hayal ettiğim barışlarım, çok güzel geleceğim var. Savaşların olmadığı, gözyaşlarının son bulduğu kalbimde bitmek bilmeyen lunaparklarım var.

Sahi, sizin hayalleriniz hangi renk ve kaçıncı baharda renklenecek? Naz Alara Çağlar